Buty na rower szosowy Shimano

Buty szosowe Shimano to obuwie przeznaczone specjalnie na drogi szosowe. Drogi tego typu są idealne na dłuższe trasy, ale wymagają również odpowiedniego przygotowania. Połowa sukcesu to dobrej klasy buty. Wybór butów szosowych Shimano wydaje się w tym wypadku niezłym rozwiązaniem.

Buty tego typu sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych i nie tylko. Są niezawodne, a co więcej również i modne. Ich konstrukcja jest wytrzymała, a fason zapewnia wysoki komfort jazdy. Zastosowane zostały w nich specjalne zapięcia oraz najnowsza technologia, dlatego też but zawsze znajduje się w prawidłowej pozycji nie powodując uczucia dyskomfortu. Okazuje się więc, że buty szosowe mają wiele zalet. Są modne, wytrzymałe, trwałe, wygodne, a poza tym znacząco poprawiają uzyskiwane osiągnięcia.

Wierzchnia warstwa butów szosowych Shimano wykonana została z twardej i odpornej na rozciągnięcia siatki i sztucznej skóry. Dwa paski z przesunięciami i regulowana sprzączka pozwalają na ich doskonałe dopasowanie. Buty są wytrzymałe i przewiewne, a więc w efekcie końcowym także i bardzo wygodne. Technologia Dynalast Shimano utrzymuje stopę w pozycji ergonomicznej, która gwarantuje rowerzyście skuteczniejsze pedałowanie. W tej samej technologii wyprodukowana jest podeszwa. Jest niskoprofilowa i lekka. Do jej produkcji wykorzystano poliamid wzmocniony dodatkowo wysokiej jakości  włóknami szklanymi.