Przydatne rowerowe akcesoria

Każdy kolarz wie, że tak naprawdę do jazdy rowerem wcale dużo nie potrzeba. W zasadzie wystarczy sam rower i odrobina motywacji, by zacząć swoją przygodę z kolarstwem. Każdy jednak, kto myśli chociaż odrobinę poważnie o tym sporcie, zdaje sobie sprawę z tego, że jest wiele akcesoriów, które może nie są niezbędne, ale znacznie potrafią ułatwić życie.

Licznik rowerowy Sigma
Licznik to urządzenie, które pokaże kolarzowi prędkość, z jaką się porusza oraz ilość przebytych kilometrów. Bardziej zaawansowane modele posiadają możliwość zapisu osiągniętych wyników oraz użytkowania urządzenia na dwóch rowerach. Jednak cena podstawowych liczników rowerowych Sigma wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych, co czyni je sprzętem będącym w zasięgu finansowych możliwości każdego kolarza.

Dzwonek rowerowy
Jest urządzeniem niezbędnym do poruszania się w bardziej zatłoczonych okolicach. Dźwięk dzwonka skutecznie uprzedzi nadchodzących ludzi, by zachowali należytą ostrożność. Wiadomo również, że nie wszyscy przechodnie zachowują się należycie na drogach i czasem bez skrupułów spacerują po ścieżkach rowerowych. Dźwięk dzwonka ostrzeże ich, by w porę udostępnili kolarzowi przejazd.

Podsumowując, jest wiele innych akcesoriów, które mogą przydać się każdemu rowerzyście. Warto jednak pamiętać, że nie są one niezbędne do jazdy na dwóch kółkach. Inne z nich z kolei to zupełnie zbędne gadżety – warto się dłużej zastanowić przed ich zakupem.