Bielizna termoaktywna i jej rodzaje

Termoaktywna bielizna z roku na rok zyskuje na popularności. Sięgają po nią coraz częściej nie tylko zawodowi sportowcy, ale i wszyscy, którzy nie chcą marznąć. Niewiele osób jednak wie, że wyróżnia się kilka jej typów.

 

Bielizna lekka nadaje się na temperatury wiosenne. Sprawdza się doskonale podczas porannego joggingu. Skutecznie odprowadza wilgoć, ale jednocześnie nie zapewnia zbyt dobrej izolacji cieplnej. Odzież termiczna średnia sprawdza się przy średnich temperaturach. Nie tylko zabezpiecza pot, ale i dobrze izoluje ciepło. Można z niej korzystać w zasadzie przez cały rok. Z kolei odzież termiczna gruba to rozwiązanie przeznaczone na zimę. Skutecznie chroni przedmrozem i odprowadza pot. Taka bielizna termoaktywna ma na ogół potrójną warstwę ocieplania, co sprawdza się np. podczas jazdy na nartach.

Najczęściej bielizna termiczna szyta jest z materiałów syntetycznych. Takie tkaniny zapewniają skórze oddychanie i komfort. Zwykle materiały te są dodatkowo wzbogacone jonami srebra, które zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Bielizna szyta jest coraz częściej z bawełny i wełny merynosów. Producenci nie unikają też tkanin antyalergicznych.

Podczas wyboru bielizny termoaktywnej kluczowe znaczenie ma rozmiar. Bielizna tego typu musi bowiem dobrze przylegać do ciała, ale jednocześnie nie może być za ciasna i ograniczać ruchów. Powinna być elastyczna i zachowywać swoją formę po praniu.