Ubranie dla każdego fana jazdy na rowerze!

rogelli

Jazda na rowerze należy do wyjątkowo specyficznych aktywności, które jednoznacznie wymagają właściwego podejścia i dostosowania wielu parametrów dla zachowania właściwych parametrów poruszania się i komfortu. Opcji jest cała masa, a producentów takich jak Rogelli wiele. Czym się więc kierować w wyborze odzieży rowerowej i jakie są krytyczne parametry z punktu widzenia wszystkich użytkowników?

Jakiego rodzaju odzież wybrać?

Wszystko zależy od następujących parametrów:
– pory roku,
– temperatury,
– średniej sumy opadów,
– dystansu poruszania się.

Czynniki te determinują to, jaka odzież rowerowa powinna być założona, jaka winna być jej ilość. Dostosować należy również dodatkowe elementy wyposażenia rowerowego.

Dlaczego to jest ważne?

Dopasowanie odpowiedniej odzieży rowerowej jest istotne z wielu względów. Pierwotnie najważniejszy jest komfort cieplny. W zimie należy postawić na szczególną izolację i ochronę przed wiatrem, podczas gdy w porze letniej raczej zwraca się uwagę na parametry materiału odnośnie przewiewności i przepuszczalności dla potu. Dla dłuższych dystansów przyda się także plecak wodoszczelny.

Komplementarny charakter odzieży

Zestaw ubrań kolarskich ma ze sobą współpracować. Poszczególne elementy mają przenosić w aktywny sposób wilgoć (pot) z powierzchni ciała i pozwolić na jego sublimację drogą reaktywnych porów w ubraniach. Zestawienie koszulek, podkoszulek etc. z odpowiednim sofshellem jest więc bardzo istotne i krytyczne z punktu widzenia funkcjonalnych względów.